VI Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery

Print Drukuj

 
VI PILSKIE SUBREGIONALNE TARGI PRACY I KARIERY

 
 
        
W dniach 7-8 października  2016r. przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Pile uczestniczyli w IV Pilskich Subregionalnych Targach Pracy i Kariery, zorganizowanych przez Urząd Miasta Piły i Inwest Park Spółka z o.o.  Targi odbyły się w Pilskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Dąbrowskiego 8.

Pierwszy dzień - Targi Edukacyjne „Wpadnij w sieć informatyki" adresowany był przede wszystkim do młodzieży uczącej się oraz  absolwentów szkół.  Natomiast drugi dzień  - Targi Pracy i Kariery „Wkrocz do gry o karierę na IT" skierowany był do wszystkich osób zainteresowanych wejściem na rynek pracy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Targów, stoisko Powiatowego Urzędu Pracy w Pile spotkało się z zainteresowaniem osób poszukujących pracy. Odwiedzający  stoisko  zainteresowani byli przede wszystkim aktualnymi ofertami pracy dysponowanymi przez Urząd oraz dostępnymi formami aktywizacji osób bezrobotnych. W ramach usług Urzędu odbiorcy Targów uzyskali informacje zwłaszcza o możliwościach odbycia stażu, udziału w szkoleniach zawodowych, ubiegania się o środki finansowe na uruchomienie własnej firmy. Powodzeniem cieszyły się materiały promocyjne o usługach i instrumentach rynku pracy, wzory dokumentów aplikacyjnych i rozmowy kwalifikacyjnej, wykazy portali internetowych ułatwiających pozyskiwanie ofert pracy oraz testy pomocne w określeniu predyspozycji zawodowych.

Dużym uznaniem cieszyła się także „strefa doradców", w której
m.in. doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Pile wspierali uczestników w procesie planowania ścieżki edukacyjnej oraz aktywności zawodowej.

W pierwszym dniu Targów pomoc w ramach porady indywidualnej otrzymała młodzież szkolna. Uwzględniając wywiad oraz testy dot. predyspozycji zawodowych udzielano wskazówek istotnych przy wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Szczególną uwagę młodzieży zwrócono na takie elementy jak: zainteresowania i umiejętności praktyczne, predyspozycje zdrowotne oraz szanse na zatrudnienie po ukończeniu edukacji. Z kolei absolwentom szkół średnich, zainteresowanym wejściem na rynek pracy udzielano wsparcia w zakresie procesu poszukiwania pracy (predyspozycje do pracy, analiza lokalnego rynku pracy, aktywne metody poszukiwania pracy). Natomiast w drugim dniu Targów doradca zawodowy prowadził „punkt pisania cv", w którym udzielał pomocy w zakresie sporządzania bądź korekty życiorysu, instruował osoby, jakie elementy powinny znaleźć się
w dokumentach aplikacyjnych, podkreślając istotę umiejętności praktycznych wykorzystywanych w pracy.
 Powyższe działania spotkały się z pozytywnym odbiorem uczestników przedsięwzięcia.
 
 
Sporządziła: Magdalena Kotlęga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                             
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                             
 
 
 
 
Informacje o publikacji dokumentu