Projekt pt. "Aktywizacja osób 30+ w powiecie górowskim w 2019 roku" w ramach Działania 8.1 RPO

Print Drukuj

Nabór wniosków w projekcie „Aktywizacja osób 30+ w powiecie górowskim w 2019 roku” jest skierowany do osób bezrobotnych, zarejestrowanych w PUP w Górze, w tym do kobiet, osób z niepełnosprawnościami i długotrwale bezrobotnych. Oferowane formy aktywizacji obejmują staż, prace interwencyjne oraz jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, jednak nabory na wszystkie te formy zakończyły się. Uczestnictwo w programie wymaga uwzględnienia danej formy aktywizacji w Indywidualnym Planie Działania.

Wnioski pracodawców o staż będą pozytywnie rozpatrywane, jeśli zawierają gwarancję zatrudnienia osób po stażu. Rekrutacja zapewnia dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz równy dostęp dla obu płci. Dalsze informacje można uzyskać w PUP w Górze, ul.

Poznańska 4, tel. 65 543 22 25.

Informacje o wybranych załącznikach

  • SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM UDZIELANIA WSPARCIA W PROJEKCIE:

    Załącznik przedstawia szczegółowy harmonogram udzielania wsparcia w projekcie, który obejmuje staże, prace interwencyjne oraz jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej. Wszystkie formy wsparcia są realizowane zgodnie z umowami z odpowiednimi organizatorami i osobami bezrobotnymi w roku 2019.

Pełne treści załączników znajdziesz w artykule.

Logo RPO-WD_kolor_RPO_DWUP_PL_UE
Nabór wniosków na aktywne formy w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób 30+ w powiecie górowskim w 2019 roku" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Działanie 8.1 Projekty powiatowych urzędów pracy
 
 
Lp. Forma aktywizacji Termin naboru
1. Staż Nabór zakończony
2. Prace interwencyjne Nabór zakończony
3. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej Nabór zakończony
 
 
 
Projekt skierowany jest do osób od 30 roku życia pozostających bez zatrudnienia, zarejestrowanych jako bezrobotne w PUP w Górze w tym, znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy tj. osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby z niskimi kwalifikacjami.
 
Osoba bezrobotna może ubiegać się o skierowanie na daną formę, jeżeli została ona uwzględniona w Indywidualnym Planie Działania.

Pozytywnie rozpatrywane będą wnioski pracodawców o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych, które m.in. będą zawierały deklarację zatrudnienia osób po zakończeniu stażu na podstawie:
- stosunku pracy (umowa o pracę na okres co najmniej 90 dni i przynajmniej na 1/2 etatu).

Rekrutacja będzie prowadzona w taki sposób, aby zapewnić dostępność udziału osobom
z niepełnosprawnościami oraz równy dostęp do wsparcia dla kobiet i mężczyzn.
 
Szczegółowych informacji uzyskasz w PUP w Górze ul. Poznańska 4, Tel. 65 543 22 25.
 
 Załączniki:
 Staż - dokumenty do pobrania
 Prace interwencyjne - dokumenty do pobrania
 Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej - dokumenty do pobrania

 
&imagePreview=1

Plakat RPO WD 2019

&imagePreview=1

Załączniki

Informacje o publikacji dokumentu